5 důvodů, proč používat ceramidy

5 důvodů, proč používat ceramidy

Ceramidy: zázračný klíč ke zdravé, zářivé a mladistvě vypadající pokožce

Už jste o nich slyšeli? Ceramidy se přirozeně vyskytují v naší pokožce a jsou absolutně nezbytné pro její zdraví a kvalitu. Pokud jich má pleť dostatek, je nádherně hydratovaná, svěží, hedvábně jemná a působí mladistvým dojmem. Má to ale jeden háček: s přibývajícím věkem a vlivem prostředí se produkce ceramidů snižuje a pokud je nezačneme doplňovat, pokožka může být sušší, citlivější, mohou se objevit kožní problémy a dokonce i předčasné vrásky.

5 důvodů, proč jsou ceramidy absolutním zázrakem pro pokožku každého z nás:

 • Viditelně zvyšují hydrataci a pomáhají udržet její rovnováhu. Pokud je pokožka dehydratovaná, ztrácí pružnost a pevnost a je náchylnější k podráždění i tvorbě vrásek. Díky ceramidům zůstává vlhkost uvnitř pokožky a pleť se nevysušuje.
 • Posilují kožní bariéru. Přirozený proces stárnutí, UV záření, ale i používání různých kosmetických přípravků narušuje naši kožní bariéru. Pokožka je pak oslabená a to se může projevit na její kvalitě. Doplnění ceramidů pomáhá kožní bariéru obnovit a pokožce zachovat zdravý a svěží vzhled.
 • Zabraňují předčasnému stárnutí pleti. Co se vrásek týče, existuje jednoduchá rovnice: více hydratace = méně vrásek. A právě ceramidy udržují pokožku hydratovanou a mladistvou.
 • Chrání pokožku před UV zářením. Právě UV záření má totiž až z 90 % na svědomí vznik nedokonalostí pleti jako jsou vrásky, jemné linky nebo pigmentové změny na kůži. Ceramidy pomáhají udržovat kožní bariéru silnou a chrání nás tak před negativními vlivy slunečního záření.
 • Jsou vhodné pro úplně všechny typy pleti. A to včetně té nejcitlivější nebo problematické. Protože jsou ceramidy přirozenou součástí pokožky každého z nás, nejde při jejich doplňování šlápnout vedle.

 • A co to tedy vlastně ty ceramidy jsou?

  Ceramidy jsou molekuly lipidů (tuků), které se přirozeně vyskytují v naší pokožce a zjednodušeně řečeno fungují jako její ochranná bariéra. Pomáhají udržovat pokožku dostatečně hydratovanou, podílí se na její obnově a zároveň díky nim dokáže pokožka odolávat nepříznivým vlivům, jako jsou bakterie, viry nebo třeba nečistoty. 


  Dokud je ceramidů dostatek, pokožka je hedvábně jemná, svěží a působí mladistvě. Pokud je ale ceramidů naopak málo, pokožka může být sušší, citlivější, působit mdle a být náchylnější k různým kožním problémům i předčasné tvorbě vrásek.  


  Vrásky nevyhladí, ale pomáhají předejít vzniku nových

  Ceramidy jsou tedy takovým ochráncem naší pokožky a zároveň jsou to doslova superhrdinové v boji proti předčasnému stárnutí pleti a udržení jejího mladistvého vzhledu. Jak to funguje? 


  Ceramidy tvoří přibližně 50 % naší kožní bariéry, která se dále skládá z kožních buněk a dalších hydratačních faktorů, jako jsou amino a mastné kyseliny. Pokud bychom si představili naši pokožku jako zeď domu, pak kožní buňky jsou cihly a ceramidy fungují jako malta, která cihly spojuje a drží zeď pohromadě. Pokud někde malta chybí, nebo je jí nedostatek, mohou ve zdi vzniknout trhliny nebo díry. 


  Stejné je to s naší pokožkou – pokud jí chybí ceramidy, není dostatečně hydratovaná a může být citlivější, podrážděná a dokonce se mohou předčasně objevit vrásky. Dostatek ceramidů je tedy klíčový pro udržení mladistvého vzhledu pleti a i když ceramidy nedokážou vyhladit již stávající vrásky, jsou tím nejlepším preventivním opatřením proti vzniku nových. 


  Kam a proč se ceramidy z pokožky ztrácejí?

  Přestože si naše tělo ceramidy vyrábí samo, s přibývajícím věkem i vlivem vnějšího prostředí se tato produkce postupně snižuje. Čím je ceramidů méně, tím je pokožka sušší, napjatější, může se objevit svědění a pleť viditelně stárne. Pokud ale ceramidy doplníme zvenčí, kvalita pokožky se opět zlepší a zmizí i nepříjemné pocity.


  Čím problematičtější pokožka, tím více ceramidů je třeba doplnit

  Ceramidy jsou důležité pro všechny typy, ale nejvíce je ocení ti, kteří mají extrémně citlivou pleť nebo se potýkají s problémy jako je akné nebo ekzémy. Co se ceramidů týče, platí do slova a do písmene, že „čím více, tím lépe“.


  Jaké typy ceramidů existují a jak je můžeme doplnit?

  V zásadě existují dva typy ceramidů – přírodní a syntetické. Přírodní jsou ty, které se přirozeně vyskytují v naší pokožce, zatímco syntetické jsou uměle vyrobené a pokožce je můžeme dodat zvenčí v podobě přípravků pro péči o pokožku a pleť.


  V našich přípravcích najdete výhradně novou generaci ceramidů Eco Ceramides, které se také často nazývají „rostlinné ceramidy“. Jsou vyrobené udržitelným způsobem a jedná se v podstatě o pleti identickou aktivní látku, která napodobuje přirozené složení ceramidů v pokožce. Eco Ceramides okamžitě a viditelně zvlhčují pokožku a trvale posilují její bariérovou funkci.


  Při výběru přípravku se zaměřte na koncentraci ceramidů

  Nabídka pleťových přípravků s ceramidy je opravdu pestrá a vybírat můžete mezi krémy, oleji, séry, maskami nebo přípravky na opalování. Vždy si ale pro jistotu zkontrolujte ve složení přípravku koncentraci ceramidů – čím vyšší koncentrace, tím účinněji bude přípravek fungovat.


  Pokud váháte, jaký ceramidový přípravek pro péči o pleť pořídit jako první, doporučujeme Kvetu Pleťový krém, nebo olej Damašská růže, který vedle rostlinných ceramidů obsahuje i japonské indigo a růžovou vodu. Ty dodají pleti potřebné živiny a účinně ji chrání před vnějšími vlivy. Na celé tělo je pak úžasný Kvetu Ochranný tělový olej se squalanem, který navíc obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů a zajistí tak, že se budete cítit celý den jako v bavlnce. 

  Zpět na blog
  • Mandlový olej nikdy nezklame!

   Mandlový olej nikdy nezklame!

   Hledáte ten pravý olej na pleť? Mandlový olej nikdy nezklame! O zázračné síle olejů jste jistě již slyšeli, ale dnes bychom Vám rádi představili jeden výjimečný, který bude vaším společníkem...

   Mandlový olej nikdy nezklame!

   Hledáte ten pravý olej na pleť? Mandlový olej nikdy nezklame! O zázračné síle olejů jste jistě již slyšeli, ale dnes bychom Vám rádi představili jeden výjimečný, který bude vaším společníkem...

  • 5 důvodů, proč používat ceramidy

   5 důvodů, proč používat ceramidy

   Už jste o nich slyšeli? Ceramidy se přirozeně vyskytují v naší pokožce a jsou absolutně nezbytné pro její zdraví a kvalitu. 

   5 důvodů, proč používat ceramidy

   Už jste o nich slyšeli? Ceramidy se přirozeně vyskytují v naší pokožce a jsou absolutně nezbytné pro její zdraví a kvalitu. 

  1 z 2